Facebook üzerinden görüntülü konuşma

Milyonlarca kullanıcısına her türlü imkan ve hizmeti sunan Facebook, tek eksiğinide sonunda gideriyor. Facebook’ta görüntülü konuşma dönemi başlıyor… Facebook’ta görüntülü konuşma yapmak için gerekenler yazımızda.
facebook-goruntulu-konusma
Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan facebook, sahip olduğu tüm içeriğiyle milyonları bilgisayarları başına kitlemeyi ilk çıktığı günden beridir başarıyor. Özellikle kişilerin tüm sosyal çevresi ve bu çevre ile olan etkileşimini konu alan Facebook, sahip olduğu online oyun, video ve sohpet ortamlarıyla kullanıcıların internet aleminden talep ettiği bir çok özelliği sunabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Facebook’a rakip olarak hazırladığı Google+ projesi Facebook’un tadını kaçırmıştı. Facebook için şuanlık en büyük tehtit olan Google+ için Facebook kolları sıvadı. Facebook, şuanlık deneme yayını yapan Google+ tüm kullanıcılara açılmadan önce ciddi adımlar atarak liderliğini pekiştirmek istiyor.

Dev sosyal ağ sitesi harekete geçti ve Facebook kullanıcılarını bilgisayarlarının başına dahada fazla kitleyecek bir uygulamanın startını verdi. Facebook, bir süre önce, Microsoft tarafından satın alınan Skype ile masaya oturarak, Facebook üzerinden görüntülü konuşma uygulaması için anlaştı.

Facebook üzerinden görüntülü konuşma nasıl yapılır?
Facebook üzerinden görüntülü görüşmeler yapabilmek için öncelikle minik bir görüntülü arama uygulaması yüklemeniz gerekiyor. Bunun için http://www.facebook.com/videocalling sayfasına gidip “Get Started” linkine tıklamanız gerekiyor. Yönerge, arkadaş listenizden online durumda olan ve görüntülü konuşma başlatmak istediniz arkadaşınızı seçmenizi istiyor. Arkadaşınızı seçtikten sonra karşınıza çıkan küçük pencereyi “Tamam” diyerek geçmeniz gerekiyor.

Karşınıza seçmiş olduğunuz arkadaşınızın konuşma penceresinin üzerinde video işareti geliyor. Bu işarete bastığınızda bir defaya mahsus olmak üzere minik bir video uygulamasını bilgisayarınıza kaydetip çalıştırmanız gerekiyor. Sonrasında ise görüntülü konuşma pencereniz karşınızdaki arkadaşınız aramanızı yanıtlaması ile başlıyor. Eğer çağrınıza cevap alamazsanız veya arkadaşınızın çağrısını bilgisayar başında olmadığınızdan dolayı göremezseniz, yapılan çağrı size ve arkadaşınıza mesaj olarak gönderiliyor.

www.facebook.com/videocalling

  • http://www.facebook.com dilara

    bence facebook kapatılmamalı