The Elder Scrolls 5: Skyrim hileleri ve item kodları

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunlarından biri olan The Elder Scroll’ün son oyunu The Elder Scroll 5 Skyrim’in hile ve item kodlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.
the-elder-scroll-5-skyrim-0
The Elder Scroll, son oyunuyla yine ortalığı kasıp kavurdu. Dünyanın önde gelen oyun yorumcuları, duayenleri ve tüm oyuncular tarafından tartışmasız en iyi RPG oyunu olarak gösterilen The Elder Scroll, geleneği bozmadı ve son oyunu The Elder Scroll 5: Skyrim ile beklentileri fazlasıyla karşıladı.

Serinin son oyunu Skyrim, muhteşem oyun atmosferi, seslendirmeleri, oynanışı, karakterleri, hikayesi, zorluk seviyesi, muhteşem grafikleri ile yine oyuncuları büyülemeyi başardı. Oyunun en mükemmel yönü ise muhteşem grafiklerine rağmen sıradan sistemlerde bile rahatlıkla oynanabilmesi. Örneğin 4 çekirdekli, 512 MB ekran kartlı (AMD HD 4850) ve 2 GB belleğe sahip bir PC’de Witcher 2 en düşük ayarlarda bile sistemi zorlarken, aynı konfigürasyona sahip bilgisayarın yüksek ayarlarda Skyrim’i sorunsuzca oynatabilmesi muazzam bir olay.
the-elder-scroll-5-skyrim-1
Neyse… Teknik detayları bir kenara bırakıp konumuza dönelim. Skyrim yine bizi sonsuz bir dünyanın derinliklerine dalmamızı sağlıyor. Ejderhaları kesme konseptine sahip oyunda ejderhaları ve diğer yaratıkları kesmek hiç de kolay değil. Bunu yapabilmek için sağlam zırhlara, güçlü büyülere ve keskin silahlara ihtiyacımız oldukça fazla. Tabi bu saydıklarımızı yapabilmek için oldukça fazla efor sarf etmek ve zaman harcamak gerekiyor. Tabi olay sadece zırh ve silah temin etmekle kalmıyor. Bunları elde edebilmek veya kullanabilmek için karakterinizin sahip olacağı özel yeteneklerinde gelişmesi gerekiyor. Kısacası işimiz var…
Bu saydıklarımızın hepsi olumsuz özellikler olarak algınlanmasın. Oyunu zorlaştıran, güzelleştiren, keyif almamızı sağlayan ve oyunu beklide aylarca oynamamızı sağlayacak (serinin bir önceki oyunu Oblivion’ı çalışan bir insan olarak, günde 1-2 saat vakit ayırıp, birkaç ayda bitirmiştim :) ) özellikler bunlar.
the-elder-scroll-5-skyrim-2
Fakat bazı sabırsız ve vakti kıymetli olan arkadaşlar, hızlı karakter gelişimi, kolay bölüm geçme ve ölmemek için ufak tefek hilelere (hile demeyelim, yardımcı diyelim :) ) ihtiyaç duyabiliyorlar. Bizde bu arkadaşlarımıza yardımcı olmak için bu ufak yardımcı kodları paylaşalım istedik. Buyrun The Elder Scrolls 5 Skyrim hileleri ve item (eşya) kodları.

The Elder Scrolls 5: Skyrim hileleri için trainer gibi küçük yazılımlara kesinlikle gerek yok. Zaten bu oyunu tamamen kapsayacak bir trainer yapabilmelerine ihtimal vermiyoruz. Çünkü oyunda inanılmaz fazla eşya ve özellik var. Healthy, mana ve stamina gibi özellikleri zaten tek bir kodla sonsuzlaştırabiliyorsunuz. Geri kalan ihtiyaç ise sadece item’ler. Bizde sizlere oyun içerisinde en çok işinize yarayacak hileleri derledik.
the-elder-scroll-5-skyrim-3
Oyunda kodları çalıştırmak için ESC tuşunun altındaki tuşuna basarak konsolu açıyorsunuz. Oyundaki tüm hile ve kodlar buraya yazılıyor. İşte kodların bazıları:
PC EXTRA
tgm : Tanrı modu. Ölümsüz olursunuz, Healthy, mana ve stamina’nız hiç bitmez
tcl : Bu komut ile yer çekimini devre dışı bırakırsınız. Duvarlardan geçip uçabilirsiniz.
psb: Bu komut ile tüm Spell Book, yani büyüleri açabilirsiniz. Shouts büyüleri dahil.
tfc : Third-Person bakışıyla kamerayı manuel olarak kontrol edebilirsiniz.
tmm : Harita üzerindeki noktaları gizleyip işaretleyebilirsiniz. (Şehirler, mağaralar, binalar)
coc : Haritadaki bir yere hızlıca ışınlanabilirsiniz. Örneğin “coc Riverwood” yazarsanız bu şehre gidersiniz.
kill : Öldürmek istediğiniz yaratığı işaretleyip bu komutu yazın. Anında ölecektir.
showracemenu : Karakter oluşturmayı tekrar açar. Karakterinizi değiştirebilirsiniz.
qqq : Oyundan hızlıca çıkmanızı sağlar.
.resethealthy : Azalan healthy’nizi anında doldurur.
movetoqt: Haritadaki görev işaretine hareket etmenizi sağlar.
getquestcompleted : Sahip olduğunuz görevi tamamlamış olursunuz.
the-elder-scroll-5-skyrim-4
Yukarıdaki hileler belli başlı hileler. Gelelim asıl muhabbete :) Yeteneklerinizi arttırma ve eşya sahibi olma:

*player.advlevel : Bu kodla bir sonraki level’e geçersiniz. Sadece leveliniz artar. Perk almazsınız.

*player.advskill : Bu kodla girdiğiniz değer kadar yetenek puanı alırsınız. Örn: “player.AdvSkill Destruction 1” yazarsanız Destruction yeteneğiniz yazdığınız sayı kadar artar.

*player.addperk : Bu komutla yeteneklerinizin altında bulunan diğer özelliklere sahip olabilirsiniz. Komuttan sonra geliştirmek istediğiniz yeteneğin kodunu girmeniz gerekiyor. Örn: Adept Destruction yeteneği için “player.addperk C44CO” yazmalısınız. C44CO bu özelliğin kodudur. Diğer özelliklerin kodu için indireceğiniz .PDF dosyasına göz atabilirsiniz.

*player.modav : Bu kod ile attributes yani block, two-hands, crafting gibi öz niteliklerinizi fazlalaştırabilirsiniz. Örneğin block attributes puanını ayarlamak için yapmanız gereken konsola “player.modav block 70” yazmak. Rakamı istediğiniz değerde verebilirsiniz.

*player.setav : bu kod ile yukarıdaki özniteliklerin yanında healthy, mana ve stamina gibi güçlerinizi de ayarlayabilirsiniz. Örneğin healthy’nizi arttırmak için konsola “player.setav healthy 1000” yazdığınızda healthy puanınız 1000 olur.
PC EXTRA
*player.setav carryweight : Bu kod ile belirlediğiniz sayıda envanter taşıyabilirsiniz. Örn: Konsola “player.setav carryweight 9999” yazarsanız 9999 kiloluk yük taşıyabilirsiniz. Mesela bir bez eldiven 1 ağırlığa sahipse çelik bir eldiven 15 ağırlığa sahip olabilir.

*player.additem : İşte en önemli kod. Bu kod ile numarasını bildiğiniz her eşyayı envanterinize ekleyebilirsiniz. Bunu birkaç örnekle açıklayalım. İlk örnekler gold ve lockpick.

Lockpick kodu : 0000000a “player.additem 0000000a 100
Gold kodu: 0000000f “player.additem 0000000f 1000

Bu kod ile tüm eşyaları silahları ve zırhları envanterinize ekleyebilirsiniz. Yapmanız gereken “player.additem” komutundan sonra eklemek istediğiniz item’in kodunu ve sonrasında kaç adet olduğunu yazmak. Örneğin 5 adet pırasa eklemek istiyorsanız konsola “player.additem 000669A5 5” yazmak.
Oyunda bulunan tüm item yani eşyaların kodlarının listesini ise aşağıdaki linkten indireceğiniz .PDF dosyasında bulabilirsiniz.

The Elder Scroll 5 Skyrim tüm item kodları için TIKLA

http://www.elderscrolls.com/

 • HARUN

  YA SADECE CAN İKSİRİ VEREN Bİ HİLE YOKMU O YETER GERİ KALANLRI OYUNUN DA SEVK ALAMAMSINI SAGLIYOR

 • Cumhur

  takipçiye bir yerde bekle demiştim.sonra orada bırakıp başka şehirlere gittim.şimdi ne takipçiyi hatırlıyorum ne de nerede bıraktığımı.başka takipcide secemiorum onun yüzünden ne yapmalıyım

 • zekiarda

  abicim olduğum leveli geçme işe yaramıyo :(

 • thoroat of the world

  1 den fazla yoldas almak icin ne yapmak gerekiyor ?

 • helavelavelvela

  arkadaşlar archery hilesi nedir ?

 • enes

  player.modav one-handed 70 yazıyorum olmuyor

  player.setav healthy 1000 olmuo

 • SORSÖLİM

  beyler biri bana bütün hileleri nasıl 0 lanacağını söylesin acil be kalkanı bi vuruyom neye vurduysam anında ölüo lan!

 • asdfg

  duvardan geçme kodunu yazdım ancak iptal edemiyorum herşeyin içinden geçiyor ve uçuyor karakter nasıl iptal edebilriim

  • DragonBorn

   Tekrar yaz geçer

 • Si Nan

  sınırsız yük taşıma hilesi yokmu

 • melih

  ya süm görevleri bitirme hilesini durduramıyorum yardım

 • Engin Liman

  Archery player.advskill archery 100 yazıyom çalışmıyo yardım

  • SORSÖYLEYİM

   player.advskill marksman 1000000 0 okçuluk 100 oldu :D

 • ASDA

  COMPİLED SCRİPT NOT SAVED YAZIYO BENDE NAPICAM

 • muti

  getquestcompleted : Sahip olduğunuz görevi tamamlamış olursunuz. bunu yazınca görevdi yapınca verilen büyüleri kazanabiliyo muyuz

 • MarjinaL

  Beyler bazı adamlar ölmüyo kralgibi onları öldürmenin bi yolu yokmu ? (bu arada coc qasmoke yazarak istediğin itemi bulabileceğin bi odaya gidiyosun bunuda sölim dedim bilmeyen varsa :D )

 • imzar

  hepsi işe yarıyor eğer skilleri yapıcaksanız şöyle yazın ”player.AdvSkill Smithing 1000000” arkadaşlar caps lock açıkken büyük harf yazmıyor shift e basılı tutup yazın bendede işe yaramıyordu şimdi yarıyor

 • asdasd

  kılıç ve zırh hilesini bulamadım varmı ki

  • SORSÖYLEYİM

   player.additem 00013965 65 yerine bunları yaz -66-67-68-3d-3e-3f-40-41

 • Dark

  Ya Su Esbernden Nefret Ediom MK

 • Hamit Yıldız

  player.additem [item code] 1 muhtemelen sayıyı yazmadıgın için yaramıyoruddrrr

 • ahmet

  Oyun müthiş sadece player.setav healthy yazdım bide envanterde eşya taşıma yukunu bunlar yetiyo zaten bana :D hepsi işe yarıyo ama arkadaşlar yazılışlarına dikkat edin sagolun paylaşım için :D

 • misafir

  abi archery yazdın mı olmuor onu nasıl yapıcaz ?

  • Sinirarz

   archery değil marksman yazacaksın

 • Yusuf2002gumus-

  peki bişe sorucam bunları devre dışı nasıl bırakıcaz 

 • Yusuf2002gumus-

  ağırlık İŞE YARADI :d

  • u2mu1

   yapamadım ben nasıl olcak

 • Emir

  pet fulute kodunu bilen varmı yada help tamed 0 yazıyorum hiç bişe çıkmıyor bi yardım edin

 • Murat

  merhaba ben bir kaç gün önce hileleri rahat rahat yazıyordum ama artık şu hatayı alıyorum konsolda  could not parse this line bunu nasıl düzeltcem yardım edin 

 • Murat

  Perk puanı almak için hile varmı varsa sölebilirmisiniz

 • Vage

  helalbe züper bide kantır source hileleri verseniz

 • oozan

  getquestcompleted bu hile işe yaramıyor

 • skyrim sacma

  la bok gibi oyun adam bi vampir oluyo bidaha kurtulamıyon ondan…sonra herkez sana saldrıyo senı her gören saldırıyo

  • Hüseyin Okur

   :D onun için gece adamın kanını emmen lazım ben kurt adam oldm kurda dönüşüyorum istediğim zaman insan olamıyorum tam savaşın ortasında insan oluyorum onun için pek tavsiye etmem vampirle -kurt adamı

 • Awanta

  para şifresi iyi oldu. Ali ağaoğlu gibi oynayalım oyunu acık 

  • alp

   öldürdün bitirdin beni gülmekten bu nası yorum :D DDDDDDDDDDDDDDDDDd

 • Asdasfd

  helal OLsun hacı çok güzel :D

 • Dark_live_62

  tamam hallettim beyler 

 • Dark_live_62

  beyler bu stamina yı falan nasıl yükletiyoruz ?

 • http://www.facebook.com/mert.erkol.54 Mert Erkol

  süper hele gold hilesi abi evvallah çok saol

 • Huseyin_tstn

  yürürken yavaşlıyor adam hızlı gitmesi icin neyapcam 

  • Hüseyin Okur

   Hüseyin Onun için tgm yaz ölümsüz fln olursun istediğnikadar ağırlık tşaıya bilirsin.
   Eğer olmazsa bende olmamıştı çünkü player.setav carryweight 9999 Yaz 9999kg taşıya bilirsin :D

 • Fuattauffuat

  caqs la ona benzer bi hile var sakın yazmayın oyuna bastan baslarsınız benm gibi

  • Hüseyin Okur

   Aynn seni bi yere atıyo ilerleyemiyosun :D

 • Orcun Dinler

  birkaçı işe yaramıyor diğerleri yarıyor… sanırım resimde doctor who’daki dalek :D

 • Hojefozy_2

   yardımcı olurmusunuz acaba ben büyüleri açtımda kodlarını pek bilmiyorum nasıl büyüleri kaldırabilirim

 • czx

   sadece cınsıyet degistirebiliyourm hıleler ıse yaramıor

 • Misafir

  Legendary yapmak için enchant özellikli itemler lazım bulamadım kodlarını bilen varmı yardım

 • Orhanacikgonul

  level i yükselmek içinde player e gerek yok advlevel yazılması isteğe bağlıda level rakamı yazılması yeterli 

 • Orhanacikogonul

  player.setav onehanded 100 gibi olmalı advskill değil yanlış bilgilendirmeyin lütfen 

 • İbrahim

  Beyler Lydia öldü yardım edin 

  • yigit

   tgm yaz ölümsüz ol

 • damla su

  arkaaşlar bu hilelerin hepsi işşe yarıyor yaratığa dönüşme var hilesini yazın yeter değişik yaratık olma özellikleri sunuyor sizlere tgm en önemli hile işimize yarıyor ölümsüzlük yani herşey çok kolay ben genelde tgm hilesini kullanıyorum ve işime gayet iyi bir şekilde yarıyor sizlere iyi eylenceler dilerim   yazan:DAMLA SU

 • fffffffffff

  bn 0001396B 1 yazıorum olmuyor nedenını solermısınız

 • Aldibikara

  setpcfame kullanışı yazabilirmisin

 • ahmed

  ya ben görevleri direk bitir hilesini yazdım 30 dk dır bekliyorum görevleri kendi batıyor anında bitirmiyor ve ben oyundan bir şey anlayamıyorum nasıl durdurucam oyunu kapatıp açtım yine olmadı

 • Doukan_unver

  ” a basıp cheats bölümüne açtığımda  i  harfi yerine kare kutucuk çıkıyor şifrelerin çoğunu yazamıyorumyardım edin lütfen..

 • kegafaf

  advskill  ARCHERY de işe yaramıyor yardım!!!

  • Sinirarz

   arkadaşlar bazı skillerin kodları farklı mesela archery yerine player.advskill archery yerine player advskill marksman yazmanız gerekiyor. bunun gibi bi skillin daha kodu farklı sanırım.

 • Mert_TR_ack

  Kardeş player.AdvSkill mi player.advskill archery 1 mi ?

 • Skyrim

  Çarı deli Drago dizdim süper

 • Kfkefke

  hileler işe yaramıyor.

  • yunus

   düzgünce yazamaamışsındır

   • zafer

    BİŞE SORUCAM bi sitede başka yaratıklara dönüşmeyi buldum ama işe yaramadı.ÖYLE BİŞE VAR MI?

    • serdar

      ben de buldum ve işe yaradı. süper bişey! ejderha, kurt, örümcek filan oldum.

     • Altaïr

      abi o hile nas ıl yapılıor

     • bertan

      ejderhayla örümceğe dönüşmüyorki sadece kurtadam ve vampire dönüşebiliyor lütfen linkini atarmısın kardeşim

  • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001844351907 Yusuf Gümüş

   çoğu yarıyor

   • kmk

    HAYIR HİÇBİRİ

    • Murat

     Yarıyor ve her zaman yapıyorum :D

    • Yusuf Gümüş

     hepsi yarıyor neredeyse amına kodum
     edit: 1 yılı görünce dayanamadım sövdüm :D

     • Alpcan

      :D

  • bertan

   yarıyor esc tuşunun altındaki é tuşuna basıcaksın sonra mesela daedric armor istiyorsan player.additem 0001396b 1 yazıcaksın
   NOT:0001396b nin yanındaki 1 sayısı ne kadar alcağınınn miktarıdır eğer 1i yazmassan error verir yazman lazım

 • sanword

  magiclerin kodlarını nerden bulabilirim bilen var mı ?

 • Prometeus 1998

  Yaaa beyler lütfen yardımcı olun yukleım oyunda fılan bır ata olmasından korkuyorum en bastan baslamam gereke bılır nolur yardımcı olun bbaya bır ılerleledıkten sorna yanında bır ejderhayla bırlıkte bır ejderhayı kesıyoruz sorna benden bes ksıyle konusup toplantıya caırmamı ıstıyo sonra toplantıda 15 kısı fılan konus maya baslıyoruz neden bılmıyorum ama bende esbern konusmuyo ilk gördümden itibaren onuun konusmalarını hızlıca gectı otomatık am bu toplantıda ona konusam sırası gelıyo ve konusma ilerlemiyo öle kalıyo lütfen yardımcı olun cok oynadım ben bunu :’(

  • ali

    kardeş bendede oldu aynı şey save yaptım oyundan çıktım tekrargirdim düzeldi

 • Komple_tikiiz

  arkadaşlar kapılarda request key diyor bu durumu nasıl çözcez anahtara nasıl ulaşıcaz bilgisi olan varsa çok iyi olur şimdiden tşkrler

 • Hamzaba31

  merhaba arkadaslar ben simdi bir bug hatasıyla karsılastım bu bug hatasını getquest hilesini yazarak çözebilirmiyim.

 • Baba_can50

  teşekürler admin birtek yapamadım şöhreti düzenleme ve kötü yapma bu 2 hile yapamadım yardımcı olurmusunuz

 • nono

  player.coc riverwood yaparsan olur kardes fkt her yere ısınlanmıor ve bu skiller olmuor bilen yazsin

 • http://googlechrome murat

  arkadaşlar size bişey sorcam esbernle konuştum kapıyı açmadı bu bugu nasıl kaldırcam :(

  • raziel

   ben t’ye bastım bekledim kendi kendine açtı biraz zorlaman gerekiyor galiba 

 • noname

  bende hilelerin hiç biri çalışmıyor yardım edin

 • Onur Oğuz

  IŞINLANMAYI beceremedim

 • Onur Oğuz

  haritada daha önceden gittiğim yerere ışınlanamıyorum riverhood gibi ama coc morthal yazdığımda oymuyor bir bakabilir misiniz

 • Onur Oğuz

  ya bn bu ışınlanmayı yapamıyorum tmm önceden gittiğim yere coc riwehood yazdığımda gidiyor fakat coc morthal yazıyorum ışınlanmıyo ??_?

 • http://GoogleChrome murat

  üçünüzn girdiği yerin sonunda merdivenden çık dışarı çık sonra orda olcaklar

 • http://GoogleChrome murat

  anahtarı bulmican ki :) kapıyı kapatcan dolabı açıyo :)

 • http://GoogleChrome murat

  player.additem 000139b9 kaç adet olucağını yaz sonra bir anda weapons da buluon :D

 • http://GoogleChrome murat

  help tullius 0 yaz armo yazcak orda kodu var :)

 • http://GoogleChrome murat

  player.additem 0001396A B C D E player.additem 000139b1 ….. 9 daedric eşya verir sana birde arngeir in giysilerini istiyosan player.equipitem 00036a44 45 46 :)

 • illegalizer

  kanka high hrotgar a gittiğin zaman esbern ile delphin orda nasıl oldu bende anlamadım bi anda arkamda belirdiler

 • Poqer01

  arkadaslar Paarthunax Görevinde Talk To Delphine De Takıldım Esber Ve Delphini Nerede Bulacağım ???????

 • Sertan

  Merhaba Oyunu ilkkez oyunyorum ve gerçekleşen bir bag için bilgi almak istiyordum. özel güçlerden birini seçtim ilk seferinde kurt adam oldu ikinci seferinde ise fareye dönüştü ama karakter eski haline dönmüyor dönmesi için ne yapmalıyım

 • poqer01

  Selam arkadaslar Skillerde Neden Veremediğimi Bilmiyorum REQUIRES DESTRUCTİON falan diyor yardım edermisiniz

 • illegalizer

  kanka buraya o kadar yazdım hiç cevap gelmedi en sonunda kendi çabalarımla buldum ama zor oldu o kapının önüne gittiğin zaman arkadan odanın kapısını kapat yani odaya girdiğin zaman kapıyı kapat sadece bu ondna sonra kadın kapıyı açıyor

 • emirhan

  sleeping giant ınn adlı bölümde kaldım birisi bana yardımcı olsun.

 • emirhan

  arkadaşlar haritanın tüm yerleri açık olsun derseniz oyun açıken é tuşuna basın oraya : tmm 1 yazın.

  • furkan

   kardeş bu skill geliştirmeyi biliyormusun peki ? player.advskill.smithing 30 yazıyorum fln olmuyo 

   • hasan

    tam olarak şöyle yaza caksın player.AdvSkill Smithing 30

    • Murat

     yanılıyorsun  player.AdvSkill Smithing 100 yazdında 1 er level atlıyor benim Destruction ‘mu böle 100 yaptım :)

     • Alperen

      ben lockpick i geliştiremedim nasıl yazacagımı sölerseniz mutlu olruum

   • umur

    aynen

   • ozenc

    ben hilesiz 100 yaptım smiting i

 • emirhan

  arkadaşlar nolur yardım edin ! tüm item kodları dosyasını indirdik ya dosyayı metin belgesiyle açtım en aşağı geldim item kodları geldi çoğunu oyun üzerinde denedim mesela bir tanesi şöyle(player.additem 0000005462 65535 f)

  çoğunu denedim olmadı bir çözüm verin nolur lütfen çözüm verirseniz sevinirim.

 • eren

  General tullius’un armor kodunu bilen varmı?

  • tolgay

   General Tullius’un Armor kodu: 0005cbfe

 • AfY

  bide bölüm geçme şifresini yazdım olmadı nasıl kullanılıyo getquestcompleted

 • AfY

  ben elder scroll un yerini kütüphane deki orc tan öğrenedim nasıl yapacaz ya

 • emq

  indirdiğimiz dosyayı hangi dosya ile açıyoruz ?

 • illegalizer

  sercan high hrotgar dönüşü hanın içinde bi hatunla konuşup kapı önüne geliyoruz buranın açıklamasını diyorsun

 • godshot

  S.a Arkadaşlar Lütfen acil yardım Silah kodu yazıorum ancak silah gelmiyor ne yapmam gerekli ve güzel silah kodu bilen Yüksek damageli Yazabilirmi Şimdiden Teşk.. Çok Acil YARDM LTFN

 • onur

  slm arkadaslar delphine diye birkadın var bir degirmende buluştuk sağ tarafımız da 2 tane at var bırının eğeri var birinin yok onu nasıl geçecez

  • tolgay

   Merhaba. Görevin tam ismini söyleyebilirseniz size yardımcı olabiliriz.

  • Sercan

   o görevi bende zor geçtim görev şöyle üstündeki bütün herşeyi çıkar silah yüzük herşey dahil sonra kadın sana bi ayakkabı ve bir üst vermişti sadece onları giy ve kadınla tekrar konuş

 • illegalizer

  kankalar oyunu bayağı oynayıp geçenler var o zaman soracağım soruya rahatlıkla cevap verebilirsiniz high hrogtgar görevini yaptıktan sonra (unrelentig force) köye iniyoruz bi handan içeri girip kadınla konuşuyoruz kadında bi odaya görütüp dolabın önünde duruyor ve kapıyı aç diyor hah işte soru şu bu anahtarı nerden elde edeceğim pickpocket yapıp kadından anahtarı aldım hancıdan aldım ama kapı açılmadı illaki bilen biri vardır

 • http://GoogleChrome Matrix

  ya Esbern adlı bir kişiyle nasıl konuşcaz 2. ye lütfen yardım edin :(

 • bu

  Karakterin şöhretini düzenle – setpcfame
  Karakterin kötü şöhretini düzenle – setpcinfamy

  bu hileler bende çalışmıyor çalıştırabilen var mı?

 • MArksman61

  Motive motife olcakti levelng de level :) varmış da varmış olcak ti :)

 • MArksman61

  5 saat boyunca kastım yanlizca 6 leveling atlayabildim motife te oynuorm onla bı alası varmış yoksa da bı yardım eli :)

  • tolgay

   5 saat boyunca nasıl kastığınızın önemi büyük. Skyrim’de hızlı level atlamak için bir çok görevi eş zamanlı olarak yürütmenizde fayda var. Herhangi bir mağaraya girip mağarayı temizlemek size çok fazla XP kazandırmaz. Fakat o temizlediğiniz mağara için bir görev aldığınızda çok daha fazla XP kazanırsınız. Size tavsiyemiz, seçmiş olduğunuz savaş türününe(mage, archer, warrior) odaklanmanız ve bol bol ejderha öldürmeniz.

 • satjne

  konsolda ‘i’ harfini yazamıyorum,capslock olayını da kontrol ettim ama işe yaramadı.

  • tolgay

   Klavyeniz Oyun sırasında İngilizce klavyeye dönüşüyor olabilir. Caps Lock kapalı iken “ı” tuşuna basmayı deneyin.

 • emin

  ben konsola kodu girdiğim halde hileler aktif olmuyor bende mi bir hata var anlamadım açmam gereken bir kapı ve peşimde5 guard var lütfen yardım…

  • tolgay

   Hangi Skyrim hilesini yapmak istediğinizi tam olarak algılayamadım. Fakat konsola skyrim duvardan geçme şifresini yazabilirsin. Konsolu açıp tcl yazmanız yeterli.

  • http://GoogleChrome Matrix

   konsola gir tgm sonra psb yaz Açıklama: tgm seni ölümsüz yapar psb sana bütün büyüleri verir. :)

 • illegalizer

  çok güzel oyundu ama mecburen bıraktırdı oyun kendini ”giant sleep ” wardorebe nin anahtarı hiçbi yerde olmadığından hadi ben hile ile geçtim ama o kadın nasıl indireceğim aşağıya olmadı :((

  • tolgay

   tam olarak nerede takıldığını söyleyebilirsen yardımcı olabiliriz.

   • illegalizer

    tam olarak ”giant sleep ” han gibi bi yer burda bi hatunla konuşuyoruz ondan sonra beni odaya götürüp dolabın önünde duruyor dolabı açmamı istiyor ama bende anahtar yok o da açmıyor picpocket yapıyorum ondan aldığım hancıdan aldığım anahtarda açmıyor

 • bürst

  i leri yazamıyorum pff

  • messi

   küçük harfler kullan. Caps Lock açık olmasın yaparsın i leri

   • http://GoogleChrome Matrix

    yalan atma len denedim werewolf oldum çakal kimse inanmasın caqs sa yazmayın bile bu çok kötü bir kod haa

 • illegalizer

  rexilla kardeşim allah senden razı olsun sayende 37 lvl den sonra 4 lvl yapmam gerekeni yaptım

 • Rexilla

  illegalizer
  Bu bölümde ben de takılmıştım ama çözmeyi başardım: Öncelikle TAB ile MAGIC bölümüne giriyor Shouts bölümünden, “Unrelenting Force” gücünü aktif hale getiriyorsun. Ve büyücülerin yanındayken “Z” tuşuna basarak bu gücü kullanıyorsun. Kolay gelsin.

 • illegalizer

  2 adet öldürdüm yeterli değil mi bütün ejdarha sülalesini kurutmam mı lazım dragon souls almam için

 • illegalizer

  high hrothgar görevinde Unrelenting Force var bunu açmam için dragon souls lazım ama verilen kodların içinde tek tek baktım bulamadım sen biliyorsan yada oynadıysan bana burayı geçmem için bi akıl fikir ver 3 günden beri haritadaki tüm görevleri yaptım

  • highone

   dragon soul bi item diil bi güç ve öldürüdüğün ejderhalardan albilirsin yani kod diil ejderha ara :)

   • http://GoogleChrome Matrix

    evet sölediğin doğru ama onun kodu var o ejderhaların gücünü bişey yapıon sonra güçlerle son ejderhayı helgene saldıran ejderhayı böle kolay öldürüon ama ondan daha büyük olsan çok daha kolay olur :)

  • http://GoogleChrome Matrix

   çok kolay orda arngeir yerde yazı yapıo onun üstüne çık sonra gelio ama birazda sabırlı ol tamammı :D