Sıra dışı Apple iPhone 4 aksesuarları…

Akıllı telefonların en popüleri olan Apple iPhone 4 için üretilen aksesuarlar, iPhone 4 ile herşeyin yapılabileceğini kanıtlıyor.
iphone 4
Piyasadaki akıllı telefonlar içerisinde en faklı konumda olan tartışmasız Apple iPhone. Tasarımı, teknik özellikleri, sahip olduğu teknolojiler ve Apple Store ile sunulan sayısız uygulama, iPhone’u akıllı telefon dünyasında çok farklı ve özel bir konuma taşıdı.

Fakat iPhone’u bu denli farklılaştıran öyle bir özelliği var ki, hiç bir akıllı telefona benzemez. Iphone, sahip olduğu sayısız uygulama desteği ve bu uygulamalara paralel olarak geliştirilen aksesuarlarla şekilden şekle kılıktan kılığa girebiliyor ya da iPhone kullanımını çok daha keyifli hale getirebiliyor. Dilerseniz şimdi sizler için derlediğimiz bir kaç ilginç iPhone aksesurarına bakalım:

air-guitar-move
iPhone Air Guitar
iPhone’u elektro gitar haline getiren bu özel aksesuar, Apple Store’da bulunan ve meşhur Guitar Hero oyununa benzeyen “Air Guitar Move” uygulamasıyla birlikte harika bir uyum sağlıyor. Merkezi San Francisco’da olan ve elektronik tasarımlar üreten Ronaldinho Mannak ve Colin Karpfinger isim iki tasarımcı tarafından geliştirilen pena şeklindeki elektonik algılayıcı, 30-pin’lik dock kablosu ile iPhone 4 ve iPod Touch’a bağlanabiliyor.

iscope
iPhone iScope
iPhone’un fotoğraf çekimi yeteneklerini artıran iPhone iScope, 8x optik zoom yeteneğine sahip. Iphone 3G ve 3GS ile uyumlu özel kılıf, mini tripod ve mercekten oluşan bu set ile çok daha yüksek kalitede fotoğraflar çekilebiliyor. 30 x 70 mm’lik lensin odak mesafesi 3 – 246 metre arasında.

iPhone 4 + Canon = iCanon 4
Gelişmiş fotoğraf ve video çekimlerini yeni nesil iPhone 4 üzerinde gerçekleştirmek istiyorsanız, size uygun olan ürün iPhone 4 ve Canon gövdenin birleşimi olan iCanon 4. 5 MP’lik kamerası olan iPhone 4′ün fotoğraf ve video özellikleri Canon gövdesi ile birleşince ortaya yep yeni DSLR kamera, parelel olarakta aşağıdaki video ortaya çıkıyor. Şimdilik prototip olan ürünün üretimi ve satışı hakkındaki tek bilgi, tüm setin 300 dolar üzerinde olduğu.

iphone-credit-card-reader
iPhone kredi kartı okuyucu
iPhone için periferik üreticisi olan Mophie firması tarafından geliştirilen iPhone kredi kartı okuyucu, “yok artık iphone’la bu da mı yapılır?” dedirten cinsten bir ürün. Oldukça şık ve kullanışlı olacak bu ürün teknik olarak hazır. Fakat üretici firma, maksimum güvenlik sağlamak için kart okuyucu ile birlikte çalışacak uygulama üzerinde halen çalışıyor. Yazılım tam olarak geliştirilip kullanıma sunulduğu zaman, mobil ödeme sektöründe oldukça tercih edileceği kesin.

omnio-wow-key
Omnio WOW iPhone klavye
İlk prototipi geçtiğimiz yıl tanıtılan Omnio WOW iPhone klavye resmiyet kazandı. Omnio firması tarafından üretilen USB klavye iPhone ve iPod Touch ile Windows ve Mac işletim sistemleriyle uyumlu çalışabiliyor. Iphone ve iPod Touch’ı PC ile senkronize edebilen ürün ayrıca bu iki ürünü şarj edebiliyor. Özel uygulaması ile klavyeye bağlanan ürünler numerik tuş takımı olarak da kullanılabiliyor. Klavye üzerinde bulunan kısa yol tuşları ile klavyeye bağladığınız Apple ürününün ses açma-kapama, ileri-geri yada çalma ve duraklama gibi müzik çalma aktivitelerini gerçekleştirilebiliyor. Ürünün fiyatı 100 Dolar civarında.