Electro World, 27’inci Mağazasını Gebze’de Açtı

Electro World Türkiye, 23 Şubat tarihinde yeni mağazasını Kocaeli Gebze’de açtı.

Sabah 06.00’dan itibaren kapılarını açan Electro World’ün 27’nci mağazasına adeta akın eden Gebzeli müşteriler, açılışa özel fırsat avantajlarının sunulduğu ürünlere yoğun ilgi gösterdiler. Açılış öncesi 500’ün üzerinde müşterinin kuyrukta beklediği ve açılış gününe özel olarak 100’e yakın personelin çalıştığı Electro World Gebze’de 20 kasa, aralıksız faaliyet gösterdi.

İlk 3 saat içinde bin müşteri tarafından ziyaret edilen Electro World’ün yeni mağazasında ilk 3 saatte 200 adet TV, yaklaşık 400 adet küçük ev aletleri, 250 adetten fazla cep telefonu ve fotoğraf makinesi, 150 adedin üzerinde notebook satıldı. Electro World Türkiye Genel Müdürü Bahadır Özbek “Büyümedeki en önemli kozumuz olan franchise iş modelinin en son örneği olan Gebze ile 11’inci franchise mağazamızı açtık.

Franchise iş modeli ile açtığımız her bir mağaza, tüketiciye sunduğu ürün çeşidi, sağladığı fiyat olanakları ve müşteri hakları açısından bölgesinde öncü bir rol oynuyor. Electro World Türkiye’deki 5’inci yılına önce Erzurum şimdi de Gebze mağaza açılışları ile hızlı bir şekilde girdi” şeklinde konuştu.

Müşterilerine sunduğu geniş ürün yelpazesi, düşük fiyat garantisi ve en iyi hizmet kalitesi ile dikkat çeken Electro World, Kocaeli Gebze’de de hizmet vermeye başladı. Türkiye genelindeki 27. mağazasını, 23 Şubat tarihinde saat 06.00’da 500’ü aşkın müşterisiyle birlikte açan Electro World, 65 farklı elektronik ürün grubunda, yüzlerce marka ve binlerce çeşit ürünü fiyatları kırarak sunmaya başladı.

Electro World’ün Gebze mağazası önünde uzun kuyruklar oluşturan tüketiciler, açılışa özel kampanyalardan faydalanarak, ağırlıklı olarak TV’lere, cep telefonlarına ve notebooklara ilgi göstererek binlerce elektronik ürünü avantajlı fiyatlarla satın alma şansı yakaladı. Electro World Gebze mağazasında açılışa özel 20 kasa aralıksız faaliyet gösterirken, ilk 3 saat içerisinde bini aşkın müşteri tarafından ziyaret edilen mağazada ilk 3 saatte 200 adet TV, 250 adetten fazla cep telefonu ve fotoğraf makinesi, 150 adedin üzerinde notebook satışı gerçekleşti.

2011’in ikinci yarısını Yalova, Edirne, Şanlıurfa ve İzmit mağazalarını açarak tamamladıklarını vurgulayan Electro World Türkiye Genel Müdürü Bahadır Özbek, “Türkiye Tüketici Elektroniği” pazarındaki 5’inci yılları olan 2012’ye hızlı girdiklerini belirtti.

Türkiye’deki ilk 4 yıllarını rekor büyüme oranlarıyla sonlandırdıklarını ifade eden Bahadır Özbek, Electro World’ün 5’inci yılı olan 2012’ye önce Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük elektronik mağazası olan Erzurum mağaza açılışı ile girdiklerini, şimdi ise Kocaeli’deki 2’nci mağazalarını Gebze’de açtıklarını belirtti. Özbek, “Büyümedeki en önemli kozumuz olan franchise iş modelinin son örneği olan Gebze ile 11’inci franchise mağazamızı açtık. Franchise iş modeli ile açtığımız her bir mağaza, tüketiciye sunduğu ürün çeşidi, sağladığı fiyat olanakları ve müşteri hakları açısından bölgesinde öncü bir rol oynuyor.

Bulunduğu bölgede satışlarını maksimize edecek, yerel dinamiklere hâkim ve tüketicinin nabzını tutabilen bir girişimci ile çalışmak bizim en önemli önceliğimizi oluşturuyor. Sakarya ve İzmit mağazalarından sonra 3’üncü kez işbirliğine imza attığımız Müftüoğlu ailesinin de desteği ile Gebze mağazamız franchise iş modelimizin en güzel örneklerinden biri olacak. Hem istihdam hem de katma değer sağlayan Electro World Gebze mağazamızla birlikte, Türkiye pazarındaki mağaza sayımız 27’ya ulaşmış oldu. 2012 sonuna kadar mağaza sayısını 45’e âdete, satış alanını 80 bin metrekareye, istihdamı ise 2 bin 500’e çıkarmayı hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

www.electroworld.com.tr