LG yeni akıllı telefonu LG Nexus 4’ü Türkiye’de de duyurdu

LG ve Google işbirliği ile üretilen Google’ın Nexus serisi akıllı telefonu LG Nexus 4’ün Aralık 2012’de Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

Güncelleme: 22 Ocak 2012
LG Nexus 4 Turkcell’de ön siparişe çıktı, fiyatı 1.399 TL

Google’ın Nexus serisi yeni akıllı telefonu Nexus 4, LG ve Google işbirliğinde duyuruldu. Özel bir donanım tasarımına sahip LG Nexus 4, en beğenilen Google uygulamaları ve yeni Android sürümüyle kullanıcıya ulaşıyor.

LG Nexus 4’ün sahip olduğu 8mp fotoğraf makinesi ve Photo Sphere özelliğiyle farklı açılardan 360 derece çekim yapılabiliyor. Ayrıca fotoğraflar anında yükleme özelliğiyle çekim sonrası kendiliğinden kaydediliyor ve bu şekilde kaybolmuyor. Zerogap Touch teknolojisi ile desteklenen 4.7 inç 1280×768 çözünürlüklü True HD IPS Plus ekrana sahip telefon, ileri kalitede görüntü sunuyor. 133.9 x 68.7 x 9.1mm boyutlarında olan telefon 139 gram ağırlığında.

LG Nexus 4, hız ve performansı artıran Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci ile geliyor. 2 GB RAM ve yeni Android sürümüyle telefon, Nexus’ların en hızlısı olma özelliği taşıyor. En yeni Google uygulamalarını barındıran LG Nexus 4, uçuş bilgileri, restoran-otel rezervasyonları ve yakın alan görlselleri uygulamalarına sahip. GPS navigasyonu, canlı trafik bilgisi, 3D haritalar ve uydu görüntüleri sunan telefon ayrıca Street View ve Indoor Maps uygulamalarına sahip.
1.5GHz çift çekirdek Krait CPU’lu Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci kullanana Nexus 4; Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip.

LG Electronics olarak en yeni Nexus akıllı telefonun tasarımında rol oynadığımız için çok gururlu ve heyecanlıyız” diyen LG Electronics Mobil İletişim Bölümü Başkan ve CEO’su Dr. Jong-seok Park, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kullanıcılar yeni nesil Android ile tasarım ve fonksiyonun mükemmel dengesine tanık olacak.”

Konuyla ilgili olarak Google Mobil ve Dijital İçerik Başkan Yardımcısı Andy Rubin şunları söyledi: “LG ile ilk kez bir Nexus ürünü için işbirliği yaptık. LG bu projeye çok büyük bir bilgi birikimi aktardı. Sonuç, birçok özelliğin bir araya geldiği, hızlı, teknoloji severleri memnun edecek bir akıllı telefon.”

LG Nexus 4, 8GB ve 16 GB seçenekleriyle 13 Kasım’dan itibaren ABD, İngiltere, Kanada, Almanya, Fransa, İspanya ve Avustralya’da pazara sunulacak. Ürünün Türkiye’ye Aralık ayı içinde gelmesi bekleniyor.