Samsung Galaxy S3, 4 Haziran’da Avea ve Vodafone’la satışta, fiyatı 2.000 TL

Samsung Galaxy S3, nihayet yurt dışında satışa çıktı. Türkiye’de ise daha önce de PC Extra olarak belirttiğimiz gibi 4 Haziran’da satışa çıkıyor. Fiyatı ise 2.000 TL civarı olacak.

İlginizi çekebilir:
- iPhone 4S mi Samsung Galaxy S3 mü, yorumlar eşliğinde incelememiz
Dünyanın en pahalı Samsung Galaxy S3′ü nerede? Tabi ki Türkiye’de
- Samsung Galaxy S3 fiyatı 1.999 TL olarak Türkiye’de

Samsung’un cep telefonu segmentindeki en yeni kozu Galaxy S3, Türkiye’de 4 Haziran’da ilk olarak Avea ve Vodafone’da satışa çıkıyor. 30 Mayıs itibariyle her iki operatör de resmi fiyatlarını açıklamadılar ama PC Extra’ya isim vermeden konuşan firma yetkilileri, Galaxy S3 peşin satış fiyatının 2.000 TL’nin biraz üstünde olarak satışa sunulacağının altına çiziyorlar.

Vodafone ve Avea, ayrıca Galaxy S3′ü 24 aya varan taahhütlerle birlikte de satışa sunacak. Galaxy S3 içinde internet, sms ve konuşma paketi bulunan seçenekler ise 3 Haziran’da açıklanacak.

Tüm dünyada yaklaşık 14 milyon adetlik satış rakamına ulaşan Galaxy S modelinin ardından çıkan Galaxy S2 ise 20 milyon barajını geçerek yeni bir rekor kırmıştı. Bu rekor sadece Samsung’un kendi içinde değil, Android’li telefon pazarında da ayrı bir rekor olmuştu. Galaxy S3 içinse resmi olmayan açıklamalara göre 10 milyon ön sipariş alındı. 4 çekirdeli Samsung Exynos 4 Quad işlemci kullanan Galaxy S3, Android 4.0 işletim sistemi ile birlikte geliyor ama içinde Samsung’un geliştirdiği pek çok sevimli özellik bulunduruyor.

Galaxy S3′ün sıradışı özellikleri:

Galaxy S3, işlemcisi itibariyle hızlı bir telefon. Dolayısıyla Samsung bu telefona yazılım konusunda çok cömert davranmış. Ekranda video çalarken diğer uygulamalara erişme ve onları kullanabilme imkanı bol ram ve hızlı bir işlemci sayesinde gerçekleşiyor. Ayrıca gelen bir SMS’e yazılı yanıt vermek yerine göndereni aramak içinse telefonu kulağınıza götürmek yeterli oluyor. Samsung, bu özellik içinse arka planda yakınlık sensörünü sürekli açık tutarak telefonun kulağınıza, yani bir objeye yaklaştırıldığını anlayacak yazılımları çalıştırır vaziyette tutuyor.

Telefonu masaya döndürerek yapılabilen işlemlerden, sallayarak bazı uygulamaların özelliklerini aktive etmek de Galaxy S3′ün diğer artıları arasında.

Galaxy S3 model telefon, Samsung’un bazı plazalarında, Vodafone’un İstinye Park’taki ve Ankara AnkaMall’daki cep shop’larında denenebilir durumda.

  • cevat

     bu fiyat sadece tahmin, hiçbir firma açıklama yapmadı henüz.
    hiçbirisi fiyat vermiyor, çünkü büyük patronlar aralarında anlaşmaya varmaya çalışıyorlar..”bu telefonu biz bu millete nasıl kazık atarak satabiliriz” diye kara kara düşünmeye başlamışlardır şimdi..
    telefonun fiyatını samsung kaç hafta önce açıkladı halbuki, 550 euro diye açıklama yaptılar..bir de siz firmaların toplu alımdan kaynaklanan indirimlerini düşünün, firmalara maaliyeti 400 euroya kadar düşer, vergileri de koysan bu telefonun olması gereken fiyat 1500tl civarıdır..ama dedim ya fiyatları yukarı çekecekler ki, büyük patronlar, yastık altına, villasına, cebine, kı.ına para sokabilsin gömebilsin..