Vodafone Smart Tab 10” çıktı, fiyatı ayda 30 TL

Vodafone’un operatör markalı ilk tableti olan (ve Türkiye’de de ilk olan) Vodafone Smart Tab 10” 24 ay tahhütle ayda 30 TL fiyat ile satışta.
vodafone-smart-tab-10-2

1.2 GHz’lik işlemcisi ve 10”lik ekranı bulunan Vodafone Smart Tab 10”in işletim sistemi Android 3.2. Ancak ürün Android 4.0′a da güncellenebilecek. Zira bu tabletin donanım özellikler Android 4.0′ı hayli hayli destekliyor.

Kapasitif 10 parmak dokunmatik ekranı olan Vodafone Smart Tab 10”da HDMI, DLNA, Wifi, 3G, USB portları ile önde ve arkada kamera desteği mevcut.

vodafone-smart-tab-10-1

Vodafone Smart Tab 10” fiyatı son derece cazip. Vodafone Freezone’lu gençlere 24 ay taahhütle ayda 30 TL taksitle 17 Şubat’tan itibaren satışa çıkacak olan ürünün toplam maliyeti 720 TL’ye geliyor ki bu rakam işlemcisi ve diğer özelliklerine baktığımızda bir hayli çekici. Üstelik 24 ay boyunca Vodafone’dan Smart Tab 10” alanlara ayda 100 MB internet hediye ediliyor.

Vodafone Smart Tab 10” 25 ve altındaki bireysel abonelere satılacak. Genel satışı ise Mart ayından aylık 250 MB internet karşılığında ve yine 24 aylık taahhütle ayda 49 TL’ye satışa sunulacak. Yani Vodafone Smart Tab 10” fiyatı 26 yaş üstündekiler için aylık 49 TL’den 1.176 TL’ye malolacak. Bu rakam da 3G’li ve Android 4.0′a terfi edebilecek kapasite bir tablet için makul görülebilir.

Vodafone Smart Tab 10” satış şartları ise şöyle: Bu tabletten satın alanlar, ilk 12 aylık bedeli kredi kartlarından taksitle ödeyecekler, diğer 12 ay ise faturalarına yansıyacak. Ayrıca aboneler, isterlerse ek internet paketi satın alabilecekler.

Vodafone Smart Tab 10″ Teknik Özellikleri
- Ekran:10’’ WXGA Ekran (1280×800)
- İşlemci: Qualcomm MSM8260, çift çekirdek 1.2GHz
- İşletim sistemi: Android Honeycomb 3.2
- Bağlantı Özellikleri: UMTS 900/2100MHz, GSM/GPRS 800/900/1800/1900MHz
- GPS ve ağ: GPS, Bluetooth 2.1, Wi-Fi 802.11a/b/g
- Kamera: 5MP + 2MP (HD Kayıt özelliği ile)
- Hafıza: 16GB eMMC, 1GB RAM,
- Boyutlar ve Ağırlık: 257 x 172 x 11.3mm 700g
- Diğer: Adobe Flash Player desteği
- Bağlantı: USB aparatı ile bağlantı; Micro SD; DLNA; HDMI

Konu ile ilgili olarak Vodafone’dan bugün yapılan açıklama aynen şöyle:

“Herkese Mobil Internet” stratejisi doğrultusunda daha önce ilk operatör markalı akıllı telefonu kullanıcılar ile buluşturan Vodafone Türkiye, şimdi de ilk operatör markalı tableti Vodafone Grubu’yla aynı anda Türkiye’de de pazara sunuyor.

Vodafone Smart Tab 10’da öncelik gençlerde: 26 yaş altındaki gençler, günde sadece 1 TL ödeyerek, 3G’li Vodafone Smart Tab 10’a sahip olabilecek.

Vodafone, ‘herkese mobil internet’ stratejisi doğrultusunda daha önce ilk operatör markarlı akıllı telefonu kullanıcılar ile buluşturduktan sonra şimdi de Türkiye’nin ilk operatör markalı tabletini Vodafone Grubu’yla aynı anda sunuyor.
Vodafone Smart Tab 10 lansmanda önceliği mobil interneti kullanma isteği yüksek olan ve nüfusun yarısından fazlasını oluşturan 26 yaş altı gençliğe verdi. Gençlerin mobil internete daha makul fiyatlarla ulaşma ihtiyacından hareket eden Vodafone, gençlere yönelik Vodafone Smart Tab 10 satışına bugünden itibaren başlıyor.
Vodafone’un gençler arasında teknoloji kullanımını yaygınlaştırmak ve onları teknoloji okur-yazarı yaparak Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşümünü destekleme hedefi doğrultusunda, gençler Vodafone Smart Tab 10’a günde sadece 1 TL’ye sahip olabilecek.

Vodafone Smart Tab 10, Mart ayından itibaren diğer Vodafone abonelerine ise ayda 49 TL fiyatla sunulacak.

“Herkese mobil internet vizyonumuza yönelik dev bir hamle attık”
Vodafone Smart Tab 10’un tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray şunları söyledi:

“Özellikle ekonomik ve sosyal gelişim açısından geleceğin trendi olarak öne çıkan mobil internet bugün bir atılım aşamasındadır. İletişim kanallarının sabitten mobile, sesten veriye doğru kayması; bizi “Yeni bir Mobil Gerçeklik”le karşı karşıya bırakmaktadır. Bugün dünyanın %77’sini birbirine bağlamayı başaran mobil sektörün hacmi, dünya GSMH’nın %2’sine karşılık gelen 1.3 trilyon dolara ulaşmıştır. Geniş bant internette hane penetrasyonunda %10’luk bir artış GSYİH’da %1,4’lük bir büyümeyi beraberinde getirmektedir. İnternetin yaygınlaşması, her an, her yerden, her koşulda erişime açık olması, aradaki uçurumun kapanması açısından son derece kritiktir. Yaygın erişilebilirlik, interneti demokratikleştirecek, bu da fırsat eşitliğini beraberinde getirecektir”

Timuray sözlerine şöyle devam etti:
“Küresel data trafiğinde 5 yılda 18 kat artış bekleniyor. Geniş bant mobil internetin rolü gerçek anlamda bu noktada başlamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve daha kullanıcı dostu hale gelmesiyle birlikte, bireylerin internet bağlantısı tercihi de mobile yönelmektedir.

Türkiye gibi dijital uçurumu kapatma yolunda hızla adım atan ülkelerin şansı bu noktada belirginleşmektedir. En yeni teknolojilere uyum sağlama becerisi yüksek genç nüfusuyla Türkiye, 3G’de liderliği kısa sürede eline almayı başarmıştır. Mobil internette 3G abonelik oranı AB ortalamasında %30,1 iken, Türkiye’de bu oran %44’e ulaşmıştır. Ülkemiz ile AB arasında bir karşılaştırma yapmak gerekirse, AB nüfusunun %70’i düzenli internet kullanırken, bu oranın Türkiye için halen %36 düzeyinde kaldığı görülmektedir.

3G’deki bu hızlı gelişmeye karşılık, nüfusumuzun sadece %13’ü akıllı mobil telefonlardan yararlanabiliyor. Bu da bize ülkemizde akıllı mobil cihazların tüm potansiyeliyle kullanılması için daha gidilecek yol olduğunu gösteriyor. ‘Herkese mobil internet’i deneyimletmek misyonuyla, en ileri teknolojileri, akıllı kapsama kalitemiz ve uygun fiyatlı akıllı cihazlarla birleştirerek ülkemizde sayısal uçurumunun kapanması ve fırsat eşitliği sağlanmasına katkıda bulunmayı kurumsal sorumluluğumuzun bir parçası olarak görüyoruz.

Ülkemizde mobil internetin en büyük yatırımcılardan biri olarak interneti yaygınlaştırmak adına dev bir hamle yapıyor ve yeni bir dönemi sizlerle paylaşmaktan büyük bir gurur ve heyecan duyuyoruz. Vodafone uzmanlığıyla üretilmiş, en ileri teknolojik özelliklere sahip Smart Tab 10’u Türkiye’de tüketicilerle buluşturuyor ve yeni bir döneme imza atıyoruz. Ülkemizin mobil iletişim altyapısına ve sosyal sorumluluk alanlarına yatırımlarımızla toplumumuza değer yaratma azmiyle çalışmaya devam edeceğiz.”

Vodafone Türkiye Yeni Müşteri Segmenti Direktörü Fatih Uysal ise konuşmasında “Vodafone Smart Tab 10’u ilk olarak gençlerin kullanımına sunmak istedik. Ülkemiz nüfusunun yaklaşık yarısını oluşturan gençler internet kullanımında %87 gibi önemli bir oranla başı çekiyor. Araştırmalarımız ancak gençlerin yalnızca %27’sinin taşınabilir bir bilgisayarı ve sadece %0.9’unun tableti olduğunu gösteriyor. Vodafone Smart Tab 10 ile tüm gençleri geleceğin teknolojisi tablet ile buluşturmayı hedefliyoruz,” dedi.

  • Türker

    Bu tab farmwille tarzı flash oyunları oynatabilcek mi?