İşte karşınızda en iyi bedava Android market oyunları

Android’li bir cep telefonunuz ya da tabletiniz varsa, onunla vakit geçirmenin en eğlenceli yolu şüphesiz oyun oynamak olmalı. Biz de size hem bedava / ücretsiz hem de en çok indirilen ilk 10 oyunu listeleyelim istedik.
android-market-oyun-en-iyi-bedava

Bu listemizi doğrudan Android market oyun bölümünden aldık. Eğer arada merak ederseniz siz de göz atabilirsiniz. Şimiden iyi eğlenceler…

1- Drag Racing
Android market oyunları içindeki en çok tercih edilen oyun. 50′den fazla arabadan biri ile yarışıyorsunuz. Ve de telefonunuzu ya da tabletinizi direksiyon gibi kullanıyorsunuz. Hırs yapıp saatlerce oynayabilirsiniz, bizden söylemesi.

2- Angry Birds
Kızgın kuşların ilk sürümü hala Android market oyun kategorisinde ilk 10 içinde.

3- Air Penguin
Antartika’da havada uçuşan penguenleri sağ salim istedikleri yere indirmeniz gerek. Air Penguin de bağımlılık yaratabilecek bir Andoid oyun görünümünde

4- Brothers In Arms 2
Adından da anlaşılacağı gibi orijinal oyunun ücretsiz sürümü. Telefonuzun işlemcisi hızlıysa deneyin. Zira kasabilir.

5- Kelime oyunu
Türkiye’den indirilen Türkçe Android oyunlar arasındaki en popüleri Kelime oyunu. Güncelleştirilse daha da güzelleşecek.

6- Speedcar
Bir başka araba yarışı oyunu daha. 3 boyutlu özelliği de var. Android araba yarışı oyunu oynamanın en zevkli tarafı telefonu direksiyon olarak kullanmak olsa gerek. Tuşlara basmadan elinizde direksiyon tutarcasına kullanmanın hissi en güzel bu tür oyunlarda çıkıyor.

7- Okey Mini
Android market içinde yerini alan ve en çok indirilen ilk 10 oyun arasında olan Okey Mini, Okeye dördüncü aranmayan bir oyun ama yine de vakit geçirmek için ideal. Oyunda telefonun kendi yarattığı 3 Android sanal rakibe karşı oynuyorsunuz.

8- Speedx 3D
Garip bir yarış oyunu daha. Speedx 3D, bir hipnoz tünelindeymişsiniz gibi yarışmanızı sağlayan bir oyun. Neyse ki minik bir ekrandasınız. Tabletinizde oynarsanız etrafınızda hareket eden zebra vari halkalar görebilirsiniz. Oyun, tıpkı araba yarışları gibi Android telefon ya da tabletinizi direksiyon gibi kullanarak oynanıyor.

9- Fruit Ninja
Android market içinde bağımlılık yaratabilecek bir başka oyun da Fruit Ninja. Ücretsiz sürümde reklamlara katlanmak zorundasınız ama buna değecek. Oyunda ekranından altından fışkıran meğveleri kılıcınızla parçalayıp bolca puan toplamaya çalışıyorsunuz. Kombo kılıç darbeleri daha çok puan demek. Dikkat, elinizi kesmeyin :)

10- Assaulter
Ne kadar iyi bir nişancısınız? Android market oyun bölümündeki Assaulter oyunu ile reflekslerinizi ve nişancılığınızı konuşturabilirsiniz.