Casper TKP-950B modeli Teknosa’da 699 TL’ye satılıyor

Teknosa’nın yılsonuna özel başlattığı Turuncu kampanyası kapsamında en çok dikkat çeken ürünü Casper TKP-950B oldu. 15.6” ekrana sahip bu notebook cazip fiyatı ile öne çıkıyor. Ürünün teknik özellikleri ve PC Extra olarak bir kaç uyarı notumuz ise şöyle:
casper-tkp-950b

Casper TKP-950B teknik özellikleri açısından orta karar bir ürün. İşlemcisi Intel Pentium 950B. Bu işlemci Intel’in başlangıç seviyesindeki ucuz notebook’lar için çıkardığı hyperthreading desteği olmayan bir model. Intel’in yeni nesil işlemci ailesi olan Sandy Bridge mimarili İkinci Nesil Core i3 serisi ile uzaktan akraba olan Intel Pentium 950B’nin hızı ise 2.1 GHz. Uzaktan akraba dedik, çünkü Pentium B ailesi her ne kadar Core i3 ile aynı chipset’i kullansa da, sanallaştırma, güç tüketimi ve hyperthreading özelliklerinden arındırılmış hali olarak üretiliyor.

Teknosa’nın Turuncu kampanyasında bu model her ne kadar 1.599 TL’den 699 TL’ye düşmüş gibi görünse de, bu konuda minik bir uyarı yapmak istiyoruz. Casper’ın ürün listesinde bu ürüne en yakın model olarak CNB.B950-4K05B kodlu Casper Nirvana modeli var ve fiyatı ise Casper’ın web sitesindeki bilgilere göre zaten 1.100 TL seviyesinde. Bu ürünün Teknosa’nın kampanyasında neden 1.599 TL olarak listelendiğini bilmiyoruz, muhtemelen bilmediğimiz bir detay var diyoruz ki o detayı bu yazımızı yayına hazırladığımız sırada Teknosa’dan öğrenememiştik.

Teknosa’da satılan (ve kampanyanın başladığı gün olan bugün bir kaç saat içinde çoğu mağazasında tükenen) Casper TKP-950 teknik özellikleri ise şöyle sıralanıyor:

Casper TKP-950 teknik özellikleri:
- İşlemci: Intel pentium b950 2.1 GHz – 2MB cache
- Chipset: Intel HM65
- İşletim Sistemi: Windows 7 Starter (Home basic)
- Bellek: 4 GB DDR3
- Disk: 350 GB SATA
- Ekran kartı: 512 MB dahili Intel HD Graphics ekran kartı
- Ekran: 15,6” WXGA HD LED geniş ekran
- DVD: DVD yazıcı
- : 802.11b/g/n kablosuz ağ, 100mbit ethernet kartı
- Bağlantı: 4x USB2.0 1xHDMI
- Kamera: 1.3 megapiksel web kamera
- Kart yuvası: Multi kart okuyucu
- Pil: 6 hücreli

İlginizi Çekebilir:
Teknosa İstanbul, Anlara ve İzmir mağaza listesi

  • http://www.antalya-seriilan.com Uğur

    Teknosa’nın pazarlama taktiğini herkes öğrensin artık. Çok ucuz diye duyurdukları ürünü acaba mağazada bulabilen var mıdır? Evet bahsi geçen hangi ürünse o ürün ilk gün ve ilk saatte gitseniz bile yok! Ben bu olayı çok yaşadım. Duyurulur