Olympus E-5 DSLR fotoğraf makinesi

Fotoğrafçılık alanında profesyonel takılanlar için yeni bir seçenek daha. Olympus tarafından tanıtımı yapılan E-5 modeli E serisi DSRL modeller arasına katıldı.

olympuse-5dslr01-575x589

12.3 MP yüksek hızlı Live MOS alıcı barındıran cihaz canlı önizleme desteği sunuyor. Bunun için 3 inç genişlikli ve 920 bin pikselli LCD ekran kullanılıyor. LCD ekranı iki ayrı eksende döndürebilmek söz konusu. Bu özellik, daha çok doğa çekimleri yapanların ilgisini çekebilir. Cihazın beynini TruePic V+ adlı görüntü işlemcisi oluşturuyor. E-5′in gövdesinde dayanıklı magnezyum alaşımı kullanılmış. Seçilebilen en yüksek hassasiyet değeri ISO 6400.

Lens değişimi sırasında yaşanan toz kaçma sorununu engelleyen çözümse Supersonic Wave Filter toz azaltma sistemi. Gövde içi mekanik titreşim önleme sistemi bulanık fotoğrafların önüne geçiyor. Cihazda 720p video çekim desteği de var. Depolama içinse CompactFlash Type I ya da SD/SDHC/SDXC kartlar kullanılabiliyor. 11-noktalı otofokus alıcısı olan Olympus E-5′in bilgisayar bağlantısı USB iken TV bağlantısı HDMI. Olmypus E-5 DSLR fiyatı 1700 Dolar olarak düşünülüyor.

www.olympus-global.com