Google ile Anında Arama devri resmen başladı

Arama devi Google, Microsoft’un sunduğu alternatif Bing’in ataklarına karşılık vermeye devam ediyor. Resmi duyurusu yapılan yenilikle birlikte Google’da anında arama devri başlıyor.
google_aninda_arama_01

Bir süredir test edilen yenilikle birlikte daha arama kutusuna yazarken eş zamanlı olarak arama sonuçları belirmeye başlayacak. Kullanıcı daha Enter tuşuna basmadan sonuçları görüyor olacak. İstatistiklere göre bir kullanıcının arama kelimesini girmesi ortalama 9 saniye sürüyordu. Bazı durumlarda 30 – 90 saniye sürdüğü bile oluyordu.

Google’ın yeni anında arama sistemiyle arama başına 2-5 saniye arası hızlanma bekleniyor. Bu yeni sistemin hayata geçirilmesi için 15 farklı yeni teknolojiden destek alınıyor. Google daha önceden arama kelimelerini tahmin etme özelliğini aktifleştirmişti.

Yeniliğin kademeli olarak kullanıma sunulması bekleniyor. Bu yüzden farkı görebilmeniz için birkaç gün daha beklemeniz gerekebilir. Yeniliği beğenmeyenler ayarlardan kapatma şansına sahip. Aynı yenilik sene sonunda mobil internet tarayıcılarda da aktif olacak.