BlackBerry Torch 9800 hem dokunmatik hem kızaklı

RIM firması uzun süredir beklenen yeni BlackBerry Torch 9800 isimli telefonunu satışa sunacağını duyurdu. Yeni telefonun diğer modellere göre farklı olduğu yanı ise hem dokunmatik ekrana sahip olması hemde kayan kapaklı olması.

blackberry_torch_9800

BlackBerry Torch 9800 telefonu, firmanın yeni BlackBerry 6 işletim sistemini kullanıyor. RIM firmasının daha önceleri BlackBerry OS isimli işletim sistemi artık BlackBerry ismini ve sürüm numarasına sahip olacak. Yeni BlackBerry 6, önceki OS sistemiyle pek görünüm olarak farklılıklar içermiyorsa da gelişmiş arama özelliği, HTML 5 destekli Webkit tarayıcı yanı sıra Facebook, Twitter ve MySpace gibi sosyal ağ siteleri telefona entegre edilmiş şekilde geliyor. Ayrıca media sync özelliği Wi-Fi üzerinden senkronizasyon edilebiliyor.

BlackBerry’nin son akıllı telefonunun dokunmatik ekranı 480×360 piksel çözünürlüğünde. 5 megapiksel kamerası bulunan telefon, verilerini 4 GB’lık dahili hafızasının yanı sıra micro-SD kart sayesinde bir 4GB daha ek depolama alanıyla genişletilebiliyor. 5.5 saat konuşma süresi sunan telefonun bekleme süresi ise tam 17 gün olarak duyuruldu. 111 x 62 x 14.66 mm ölçülerinde olan BlackBerry Torch 9800 161 gram ağırlığında. Ürün önümüzdeki bir kaç gün içerisinde raflardaki yerini alacak.